YENİ BAŞKAN NE YAPACAK

YENİ BAŞKAN NE YAPACAK

Şunu da unutmayın; Başkan Obama şu anda ne hüküm verirse versin bunun 2 ay ardından olabilitesi yüksek olmaması olasılığı kocaman. Şayet biz bu sabah “Amerika da yanı başımızda koltuk alır”varsayımıyla davranış edersek 2 ay ardından bu varsayımı- mızın resmen reddedildiğini rastlamak zorunda kalabiliriz.
Suriye benzeri karma karışık bir problemin halledilmesi amaçlı en azından bir 10 sene gerektiğine yönelik 2 aydan ardından geriye olan 9 sene 10 ayda bizim bir başımıza neler yapabileceğimizi şimdiden planlamamız gerekiyor.
Amerika kasım ayı en başında yepyeni başkanını seçecek. Adaylardan biri meydana gelen Hillary Clinton, ek olarak geçen gün Abd’nın asla ne Suriye ne de Irak’a ordu göndermeyeceğini açıkladı.
Öteki aday Donald Trump’ın ise pekçok konuda meydana geldiği benzeri bu konuyla alakalı da ne söylediği birçok belli olmasa dahi (bu da onun oylarını artırıyor) onun Ülkemiz tarafından çok ek olarak dram dolu işlere girişmesi beklenebilir.
Çünkü Trump’a yönelik kom- şularımıza uyan en güzel idare Saddam Hüseyin ve Esad türü yönetimler. Buna Bağlı Olarak başkan meydana geldiği halde Esad’la çalışmak isteyebilir. Esad’la işbirliği yapan Rusya’nın yanına Abd’nın da eklenmesi üst kısmına inşallah bölgenin en kritik devleti meydana gelen Ülkemiz, B tasarınını şimdiden yapmıştır.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.