Yeni dokular çıkarıldı

Yeni dokular çıkarıldı

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Azasi Prof.Dr. Ömer Özkan, Salih Üslün’de ileride dahili sorunlar oluşmaması sebebiyle yüzündeki narin dokuların hepsini aldıklarını ifade ederek, “Bacağından edinilen doku ile yüze yepyeni bir konstrüksiyon yaptık. Çok güzel ve oldukça başarılı oluyor. Yüklü bakımda rehabilitasyonuna aynı ritimde devam ediliyor” diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin 4.’üncü, Türkiye’nin 6’ncı surat nakillisi Salih Üslün’e (55) 22 Ağustos 2013’te trafik ilçesi neticesi beyin ölümü gerçekleşen 31. yaşlarındaki Muhittin Turan’ın yüzü nakledilmişti. Üslün’ün gelişen dahili problemlerinin sonrasında edinilen konsey kararıyla yüzünün narin dokusu alındı.
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Azasi Prof.Dr. Ömer Özkan, gerçekleştirilen ameliyatla alakalı bildiride bulundu.

“YUMUŞAK DOKULAR ÇIKARTILDI”

Salih Üslün’ün yüzünde problem olmadığını, beklemeleri şeklinde problem olabileceğini belirten Prof.Dr. Ömer Özkan, “Hastada daha eskiden meydana gelen sorunlar oluşmaya başladı. Şunlar dahili problem ama neticede bizim yaptığımız surat naklinden ardından surat dokusunun ileride problem yaratacağını varsaydık. Konsey kararı aldık. Uyumlu bir tasarılamanın sonrasında iyi bir operasyon meydana geldiğini tahmin ediyorum. Eskiyen nakil dokulardan bir bölümünü bırakıp, hastaya yük olabileceğini düşündüğümüz narin dokuların çıkarttık özellikli bir operasyon oldu” diye konuştu.

Yüzün gözüken narin doku bölümünün alındığını ifade eden Prof.Dr. Ömer Özkan, “Onlar çıkartıldı, bizzat dokusu ile değiştiryüksek. Buradaki emelimiz, hasta kişi hayatına normal biçimde aynı ritimde devam etsin, ilaçlarını kullanmasın, hayatına aynı ritimde devam etsin, dahili problem açmasın. Yabancı bir dahili meseleye sokak açmasın. Bu her çeşitli nakil meydana gelen insanlarda görülebilen problem. Yakın izlemek gerekir. Belli Bir Süre daha beklesek hastaya daha kritik problem yaratabileceğini düşündüğümüz amaçlı bu biçimde bir karar aldık” diye sohbet etti.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.