Yeni Ülke Ekonomisi ve Yepyeni Finans

Yeni Ülke Ekonomisi ve Yepyeni Finans

Bu zaman size, ülkemizde yer alan, türk malı ve başka bankaların, sizler için tasarladığı ve, sizler için çok taksitlendirme seçeneği sunduğu kredi kartlarının kullanım sonrasında ve öncesi, para bazlı ve türkiye ekonomisi içerisinde yer alan tesirinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz benzeri kredi kartları, tüketimi pratik, ama geriye ödemesi bir o civarı da pratik olmayan bir bağımlılık maddesi gibidir.

Uzay çağını yaşadığımız bu dönemde, teknolojinin üst düzeye çıktığı ve üstelik dünyanın uydudan yönetildiği bu sürede, çoğalış cebimizdeki cüzdan ve bozuk ücret devri de ağır ağır kapanmak üzere. Dünyanın çok ülkesinde paranın kullanılmadığı ve üstelik kredi kartıyla nakit alış verişlerin daha dik meydana geldiği görülmektedir. Ekonomi ve finans kuruluşlarının bu konu hakkında dik seviyede yaptığı çalışmaların ülkemiz da gösterişli olması için yapılmış olan tasarıların ve projelerin yaşama geçirilmesi için, ülke vatandaşının da çok bilgilendirilmesi gerekir diye tahmin ediyoruz.

Eksik olan kredi kartı kullanıcılarının, limitlerini nakit ücret kullanımında sıkması ve daha daha sonra, kart borçlarının geriye ödemesi geldiğinde, bunu geriye öderken çok zorlanması üstelik hiç ödeyememe benzeri vaziyetlerde olması, zaman geçtikçe kredi kartı kullanıcılarının azalmasına yol açabiliyor.Bu yüzden banka ve finans kuruluşlarının bilhassa bu konuyla alakalı yaptığı çalışmalarının en en başında, müesseselerine alıcı kazandırmak ve bu müşterileri kredi kartı sahibi uygulamak istemeleri en kocaman çabalarının içinde geliyor.

Okullarda bilhassa lise vb meslek liselerinde, en aşağı seviyesinden başlasa dahi, belli bir süre da olsa ekonomi ve hayattan edinilen dersler ve yeniden finans ile ilgili verilen veriler az da olsa çocuklarımızın ve üstelik bizlerin dahi işine çok yarıyor. Belli Bir Süre daha ileri gittiğimizde, üniversitelerin şu an açık ve halen çalışma gösteren bölümlerin en başında iştirak eden,,işletme ve bankacılık bölümler, ve bununla birlikte ekonomi ve finans kısımlarına çok pek önem verilmektedir. Zira türkiye ekonomisini düzeltirsek yeniden biz düzelteceğiz.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.