Yılmazer: Müzakereler kayıtlı, ne diye oraya numara yazalım

Yılmazer: Müzakereler kayıtlı, ne diye oraya numara yazalım

Hüseyin Çapkın’ın “Arayıp bilgilendirin”demesi üst kısmına…
Hatırlayacaksınız bir teğmenin telefonuna Hizbuttahrir teşkilatı mensuplarının telefonları, Emniyet’teyken eklenmiş ve savcılık bunu bilirkişiye saptama ettirmişti.
Ben de bunun için değinmiş ve “Eğer bu doğruysa suçsuz insanlar tehlike altındadır. Evinizde otururken, üstelik uyurken pkk örgütleriyle irtibatlı duruma getirilebilirsiniz. Bu, en üst düzeyde araştırılmalıdır”demiştim.
Söz konusu araştırma, 2 farklı birim aracılığıyla inşa edilmiş. Teğmenin Ergenekon irtibatını Örgütlü Suçlar, Hizbuttahrir istikametini ise Terörle Uğraş araştırmış.
Yılmazer bunun bir kaos yaratmış olabileceğini söyledikten ardından sistemi açıkladı.
“Biz kuşkulular üstünde elde edilen telefonlara dokunmayız. Bunları bilgisayara bağlar ve tüm bilgilerini aktarırız. Bir bağlamda telefonun resmini çekeriz”diye konuştu.
Yılmazer’e yönelik yanlış burada oluşmuş olabilir.
“Aktarırken çeşitli dosyalar üst üstüne yazılmış olmalı. İki çeşitli telefonun kaydı beraber görünür olmuş. İnsan yanılgısı diye düşünüyoruz”diye konuştu.
Çünkü telefonları açıp kurcalamak, telefon üstünde iş inşa etmek şüphesiz yasakmış. Bilgisayara aktardıktan ardından incelenmesi kuralmış.
“Ben de öyle zannettim şayet bilirkişi raporu çeşitli. Veriler telefona kaydedilmiş. Adeta telefonda şunlar mevcutmuş benzeri gökyüzü yaratılmış”dedim.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.