Zaman Idaresi, Zamanı Gerçek Tasarılamanın Püf Noktaları

Zaman Idaresi, Zamanı Gerçek Tasarılamanın Püf Noktaları

Zaman idaresi, başarıya giden yöntemde en mühim adımdır. Zamanı gerçek planlayarak inşa etmek istediklerinizi vaktiyle inşa etmek, bugünü etkili kullanmak, çalışmalarınızı bitirerek özgür zaman dilimleri yaratmak başarının anahtarıdır. Peki, zaman idaresi yetkinliğinizi ikiye katlamak amaçlı neler yapmalısınız?
Hayatınızdan çalan, zamanı öldüren araçları yaşantınızdan çıkarın. Zaman öldürücüler diye adlandırdığımız otomobiller, konsantrasyonunuzu dağıtıcı öğelerdir.
Hayatınızda sizin amaçlı mühim meydana gelen basit şeylerin tek listesini yapın ve önem listenizde bulunan maddeleri hayatınıza katmaya başlayın. Gerçek zaman idaresi gerçekleştirmenin en mühim anahtarlarından biri öncelikleri belirlemektir bu sebeple ne inşa etmek dilediğinizi bilmeli ve sonrasında ilerlemelisiniz. Şuanki dünyası çok pek uyarı dağıtıcı unsur ile çevrili, bu öğelerin önceliklerinizin önüne geçmesine müsaade vermemelisiniz.
Gün süresince zaman idaresi konusuna odaklanmaya başlayın. Ana konsantrasyon noktanız zamanınızı gerçek planlamak üst kısmına olmalı. Hedeflerinizi ve önceliklerinizi tespit ettikten ardından onları gerçekleştirmeye odaklanmalısınız. Şayet haftalık planlamanız içerisinde tek birşeyler sizin ana hedeflerinizi oluşturmuyorsa, asıl meydana gelen hedeflerinizi tamamlamadan bu yepyeni çalışmaya hiçbir zaman başlamayın. Sizi hedeflerinizden uzaklaştıracak her çeşitli öğeyi bertaraf etmeyi başardığınızda hedeflerinize ulaşmada da oldukça başarılı olacaksınız. Tersi takdirde hiçbir şeyi istediğiniz şekliyle bitiremeyip dolayısı ile da hedeflerinizi gerçekleştiremeyerek kendinizi şu anda meydana geldiği benzeri tek zaman kölesi benzeri hissedebilirsiniz.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.