Zamanı İyi Değerlendirmek

Zamanı İyi Değerlendirmek

Zaman; her işlek amaçlı farklı tek ehemmiyete sahiptir. Zaman; yaşamda belli tek nizam intizamın sağlanması yolunda çok iyi değerlendirilmesi gerekli olan mühim tek ölçüdür. Yaşamda hep, vaktin nerede ve ne türlü geçtiği farklı tek özellik anlam eder. Zamanı iyi değerlendirmek çoğunlukla olumlu tek durum meydana koyarken, berbat veya boşa geçirmek ise, olumsuz neticelerin meydana çıkmasına neden verir. O halde; İnsan elinde yer alan zamanı en iyi biçimde değerlendirmeye çalışmalı ve her hatıranı, her saatini ve her gününü hep etkin takdirde tutmalıdır. Başka Bir Deyişle çalışarak, tek birşeyler inşa ederek, didinerek geçirmelidir. Atalarımızın dediği benzeri personel demir pas tutmazmış, başka bir deyişle zamanı iyi değerlendirerek geçirmek her istikametiyle, hem tek sıhhat tarafından, hem tek de hayat amaçlı insana çok kocaman yararlar olanağı sağlar. İnsanın hem tek sevinçli tek hayat geçirmesine, hem tek de sıhhatli meydana gelmesine katkı olanağı sağlar. Bu istikamette şu kağıt üzerinde hiç tek zaman akıldan çıkarılmamalıdır. Zaman her şeyin en iyi ilacıdır.

Zaman tek su misalidir, akıp gider. Önüne geçilmesi veya durdurulması şüphesiz olanaksız görünmektedir. Kim olursa olsun, ne yaparsa yapsın, inşa etmek aradığı şeyi, bulunduğu zaman içerisinde inşa etmeye çalışmalı veya çözüme ulaştırmalıdır. Şayet o zaman içerisinde inşa etmek istediğini yapamazsa vay ki vay haline, zira iş işten geçmiştir, elinde yer alan o güzelim zaman dilimi uçup gitmiştir. Çoğalış giden bu zamanı ne civarı uğraşırsa uğraşsın, geriye getirebilme olasılığı üzgünüm % sıfırdır. İnsanın erişmek aradığı veya tek birşeyler amaçlı mücadele vereceği zaman dilimi çoğalış nihayete ermiştir. Bundan hemen ardından ne civarı ağlarsa ağlasın, ne civarı yalvarıp yakarırsa yakarsın beyhude olacaktır.

İnsanın yaşamı süresince geçirdiği zaman veya zaman, ömründen yaşam alarak, yöntemine hiç durmadan aynı ritimde devam edip gitmiştir. Bütün bu vaziyetler karşısında; zaman tecrübe et mefhumun kıymetini gerektiği civarı topluma veya içerisinde bulunduğumuz bütün kesimlere en iyi biçimde öğretmeye ve uygulatmaya çalışmalı, onları bu istikamette hepten temkinli olmaya çağrı etmelidir. İşte bu şuur altında, hayat yöntemine aynı ritimde devam edildiği müddetçe, zamanı daha iyi kullanır duruma gelmek çok kolay değil olmayacak ve bu durum toplumu hepten olumlu duruma getirecektir.

b-497636-sohbet_giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.